Wo wohnst du?

sobota, marca 03, 2012 Kasia na Rozdrożach 4 Comments


Gdyby spytać moich polskich znajomych albo rodzinę, w jakim kraju mieszkam, połowa odpowiedziałaby: w Szwajcarii, druga połowa stawiałaby na Niemcy.  Jaka jest prawidłowa odpowiedź? No tak. Faktem jest, że mieszkam w Szwajcarii, jednak bardzo często bywam po niemieckiej stronie granicy – w Konstanz. Aby ułatwić orientację dorzucam prześliczną mapkę, która przybliży Wam moje dwa ukochane miasta oraz ich okolice.


http://www.konstanzer-glashandel.de/Anfahrt/Karte1.jpg


A tak to wygląda z lotu ptaka:


http://www.stadtwanderer.net/wp-content/uploads/75_450x300.jpg


Otwarcie granic spowodowało, ze miasta stopiły się w całość, mieszkańcy Konstanz pracują w Kreuzlingen, a studenci z Kreuzlingen bawią się w Konstanz. Widoku z poniższego zdjęcia już nie doświadczymy, podczas porannego spaceru zdarza się nam niezauważalnie zmienić kraj pobytu. I my to lubimy!
Dlatego na pytanie: gdzie mieszkasz? Odpowiadam zawsze: nad Bodeńskim – tam gdzie inni spędzają wakacje!A tu, dla ciekawych, kilka informacji o moich miastach:

Przeczytaj również

4 komentarze:

Drogi Czytelniku, zanim pobiegniesz dalej, pozostaw po sobie komentarz. Pozwól nam porozmawiać, inaczej ten wpis zostanie zwykłym monologiem. A mi zależy na Twojej opinii!